NOVINKY:  

   Reklamy, hlasování atd -> SEM <-       MUSIC:                
   

Kapitola 4 -> Kapesné

11. září 2010 v 12:02 | Minnie_von_Diversion |  Wolve´s LifeFrom : Wolve´s Life

By: Minnie von Diversion

Capitol no 4 


Po snídani si mě táta zavol k sobě do pracovny. Seděl ve svém okženém křesle a při tom koukal do laptopu. Zdá se, že si táta bere práci domů. Zaťukala jsem na pootevřené dveře a po slově "Ano?" vešla dovnitř.
"Chtěl jsi se mnou mluvit, tati?", zeptala jsem se. Docela jsem se bála, nevěděla jsem co mi chce. Nidky předtím si mě takhle do pracovny nezavolal. Asi to bylo tím, že v bytě žádnou pracovnu neměl. Ale jak se zdálo, nebyl důvod proč se bát.
"Jistě. Chtěl jsem si s tebou promluvit o kapesném." řekl a mě zase ten uličnický výraz. "Tady máš kreditku. Je na ní 5,000 dolarů (38,800 Kč). A každý týden ti na ní bude chodit 500 (9,700 Kč). Takže můžeš jet do města a něco si tam koupit." řekla ausmál se.
Zírala jsem na něj s otevřenou pusou. Pání, cože? 500 na týden? U mámy jsem dostávala 500 na měsíc, ale na týden? Co s těma penězma asi budu dělat? "Tatí, to je moc. To nejde."
"Ale jde. Třeba si tak našetříš na nové auto. Nezapomeň, že si musíš koupit plno věcí do školy. A auto nejezdí na vzduch. Návštěva benzínky taky něco stojí." řekl, když mi podával tu lesklou kartičku.
No to ne, na svoje autíčko si nenechám sáhnout. Ale jinak měl asi pravdu. "Strašně moc ti děkuju, tati." objala jsem ho a políbila na tvář. " Takže ti nebude vadit, když teďka pojedu do města? Víš... abych si začala pomalu kupovat věci do školy..." řekla jsem s provinilým úsměvem.
"To víš, že ne." odpověděl a znovu otevíral laptop.
"Nechtěl by jsi jet se mnou?"zeptala jsem se ze zdvořilosti.
"Já nemůžu Mell. Musím za chvili jet do kanceláře zkontrolovat papíry. Promiň. Možná jindy." Jak typické, když se jednalo o nákupy, vždy si našel výmluvu.
"Aha. To nevadí." V tu chvíli mě napadlo, že bych mohla zavolat Jeremymu. Prváákem už si prošel, takže by mi mihl aspoň poradit, co budu potřebovat. "Skusím zavolat Jeremymu."
"To je dobrý nápad. Uži si to tam." řekl a jedním okem na mě mrkl.
"Díky, tati." ohlédla jsem se na něj přez rameno ve dveřích.
Vešla jsem do pokoje a vytáhla z kapsy u tepláků mobil. Vytočila jsem Jeremyho a čekala, až to vzedne. Ale nezvedal. No nic, tak zavolá zpátky. Zalezla jsem do koupelny, dala si sprchu a dala se trochu do kupy. V šatníku jsem vyhrala úzké tmavě-šedé džíny, oblíbené fialové tričko a černou mikinu. Než jsem si to stihla obléknout, zvonil telefon. Že by Jeremy? Jistě, kdo jiný.
"Ahoj Mell, volala jsi, viď?"
"Ahoj. No napadlo mě, jestli by jsi semnou nejel do města. Chci si koupit nějaké věci do školy." Prosím ať jede...
"Jasně, moc rád. Budu ti radit co koupit." ozval se smích, "Mám se stavit?"
"Já tě vyzvednu, řekněme za 20 minut?" Ano...
"Dobře, zatím.." a položil telefon.
Doufám, že vypadám dobře. Vždy, když s ním mám jít ven, tak jsem hrozně nervózní. Ale jakmila ho uvidím, tak bude vše OK.
Vzala jsem kabelku, hodila do ní telefon, klíče od domu a peněženku s kreditkou a vydala se do garáže. Zarazila jsem se ve dveřích. Můj malý ford se blýskal jako byl z naleštěného železa. V tom měl určitě prsty táta. Nasedla jsem nastartovala a pomalu vyjížděla z příjezdové cesty. Asi bych měla dojet na benzinu, po té dlouhé cestě mi tam moc paliva asi nezbylo. Aha, tak táta se postaral i o tohle. Nádrž byla plná.
Dojela jsem před Jerův dům. Už čekal na chodníku. Přez okénko jsem mu naznačila, aby si nasednul. Obešel auto, posadil se na sedadlo spolujedce a hledal pás.
"Pěkný auto." Otočil se na mě a koukal. Ne, nekoukal, doslova zíral. " Ale v porovnávat s tebou se nedá."
Lehce jsem se usmála. "Díky." Určitě jsem se červenala, doufám že to přez pudr nebude tolik vidět.
Celou cestu do centra jsme si povídali a já se dozvěděla plno zajímavých. Ale nejvíc mě potěšilo, když mi řekl že nemá žádnou holku.
Nakonec jsem nakoupila vše, co jsem do školy potřebovala. Dokonce jsme zašli i na oběd. Když jsem s Jerem, tak čas hrozně rychle utíká. Když jsem přijela domů tak bylo půl sedmé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nia*Nici [Nicooletka] :-* = Aff ♥ Nia*Nici [Nicooletka] :-* = Aff ♥ | E-mail | Web | 11. září 2010 v 12:45 | Reagovat

jůů parádníí ..:)
škoda že nebudu moct číst :(
taky si to tady užij.. :D :)

2 Nia*Nici [Nicooletka] :-* = Aff ♥ Nia*Nici [Nicooletka] :-* = Aff ♥ | E-mail | Web | 11. září 2010 v 12:46 | Reagovat

*jo a takové kapesné =O.. já nemám žádné :d to by se moji rodiče pěkně práskli přez kapsu, kdyby mi dávali takové kapesné :D :)

3 Barush SB♥ Barush SB♥ | Web | 12. září 2010 v 13:36 | Reagovat

super :) a jak se jinak máš?
jinak u mě na blogu je info pro sb a taky zápis, tak se prosím tě zapiš, nerada bych o tebe přišla :)
pp♥

4 Nessie y♥ur_l♥ve_Aff♥♥♥ Nessie y♥ur_l♥ve_Aff♥♥♥ | Web | 14. září 2010 v 14:11 | Reagovat

ahojky u mě na blogu je vyhodnocení affs tak se kdyžtak jukni jak si dopadla :)

5 denisa-bartosova denisa-bartosova | Web | 20. září 2010 v 16:58 | Reagovat

suprrr.... =))
Máš mooc pěkný blog .. spřátelíš ?? =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama